שגיאה
  • התבנית לתצוגה זאת אינה זמינה. אנא, צרו קשר עם מנהל האתר.

משדרגים את הכניסה לבית עם דלתות חוץ מעוצבות

אומרים, שאין הזדמנות שנייה להשאיר רושם ראשוני טוב. אין ספק שלדלת הכניסה תפקיד חשוב ביצירת הרושם הזה על האורחים שלכם, וחשוב לכן להקפיד במיוחד בעיצוב ובבחירה שלה.
אם אתם בונים בית חדש או משפצים ומשדרגים אתה בית הקיים שלכם, בוודאי שאלתם כבר את עצמכם "האם כדאי לנו להחליף את דלת הכניסה?"
אם השאלה הזו לא עלתה עדיין, כדאי מאוד שהיא תעלה. היום גם דלתות חוץ הן חלק חשוב בעיצוב אינטריור הבית. עם עזרתם של מנעולנים מומלצים, ניתן להתאים מנעולים איכותיים לדלת מעוצבת, וכך היא תמלא תפקיד דקורטיבי ובטיחותי כאחד.
מיד נדבר על נושא העיצוב, אבל זכרו שדלתות מודרניות – בניגוד לדלתות הישנות, אפילו של שנות השמונים – בנויות טוב יותר, בהתאמה טובה יותר למנגנוני הנעילה המודרניים.
כך, אם תצאו לאתרי בניה של דירות חדשות בעיר גדולה כמו חולון, למשל, תראו בהם לא רק הרבה יותר דלתות חדישות, אלא גם כאלה שהן בעלות מנגנוני נעילה מסוגים רבים.

בטיחות – במראה מרשים ומעוצב

הדלת המודרנית לא רק בטוחה יותר, אלא גם מרשימה יותר.
כיום יש יותר ויותר בתים שהמפתח שלהם רחב יחסית, בעל דלת וחצי או אפילו מפתח בן שתי דלתות.
למפתח הרחב הזה תפקיד לא רק ביצירת אותו רושם ראשוני שעליו דיברנו, אלא גם תפקיד פונקציונאלי: קל יותר להעביר פריטים רחבים וגדולים דרך פתח כזה, ולהכניס אותם לתוך הבית.

בחירה בעץ לדלת חיצונית: עדות לסגנון הבית כולו

אחד ההבדלים הגדולים בין דלת חיצונית לדירה עירונית – נניח, שוב, בעיר גדולה כמו חולון – לדלת חיצונית במושב או ישוב חצי-עירוני, הוא החומר בו משתמשים לבניית הדלת והרוחב שלה.
בחירה בעץ לעיצוב הדלת מעידה על סגנון הבית, ורוב האנשים יחשבו שבחירה בעץ מעידה על בית בסגנון כפרי, ולא עירוני. בחירה במתכת צבועה או בדלת מצופה שמורה לרוב לדירות עירוניות רגילות.
• דלתות רחבות מכתיבות צפייה לכניסה לבית שבו החלל המרכזי גדול, ורחב.
בערים, דלת רחבה שמורה בדרך כלל לדירות פאר – פנטהאוזים, למשל. במקומות אחרים מנצלים דלתות רחבות בכניסה לבתים. כך, אם אתם רוצים להעניק לבית או לדירה שלכם מראה שונה או מקורי או גם יוקרתי, בחירה בעץ ובדלת רחבה תהיה בחירה נכונה.

תפקיד הגובה בשדרוג הכניסה

צורה נוספת שבה ניתן לשדרג את מראה הכניסה היא שימוש נכון בגובה הדלת והמפתח.
• דלת גבוהה תשרה צפייה לכניסה למקום גדול יותר, בעל תקרות גבוהות.
כמובן שאתם לא יכולים להתקין דלת גבוהה בכניסה לבית נמוך, אבל אם האופציה הזו קיימת, היא עדיפה על פני התקנת דלת נמוכה ומילוי גובה המפתח על ידי משקוף או קורה דקורטיבית, למשל.
לסיכום: דלת חיצונית מודרנית ומעוצבת תשדרג את הבית או הדירה שלכם הן מבחינה בטיחותית-מעשית, והן מבחינה סגנונית.