שגיאה
  • התבנית לתצוגה זאת אינה זמינה. אנא, צרו קשר עם מנהל האתר.

מדרגות עץ לגלריית שינה

 בדרך כלל נבנה גלריית שינה בדירות קטנות, כשנבקש לשמור את שטח החלל המרכזי רחב ככל האפשר. כמובן שבנתוני הדירה חייבת הדירה להיות בעלת תקרה גבוהה. כך נוכל ליצור חדר שינה מבלי, לפגוע במרחב הקטן יחסית שיש לנו. 

עיצוב גלריית השינה 

נחפש את הנקודה בחלל המרכזי ממנה נוכל לעלות אל הגלריה, מבלי לקחת שטח ונפח גדולים מן החלל, ושם תוצבנה המדרגות. מדרגות עץ, או מדרגות משולבות עץ ומתכת.
אחרי כן נבחר את החומרים מהם נבנה את הגלריה: עץ בלבד, עץ ומתכת משולבים. בדרך כלל ריצוף הגלריה הוא עץ, ואם גם כל הגלריה נבנית מעץ, נקבל מראה קליל וצעיר שלה וגם ויסות טוב של טמפרטורה. בכל מקרה חשוב שנבחר את סוג וצבע העץ, כדי שיתאים לעיצוב הכללי של הדירה. אם נבחר במתכת נצטרך לצבוע אותה בצבע שישתלב בעיצוב.
חשוב בטיחותית אך, גם כאלמנט עיצובי ומפריד לבנות מעקה לגלריה. גם המעקה יבנה מעץ או מתכת וגם שילוב של שניהם. אחרי שבנינו את הגלריה והצבנו את המדרגות אליה, נוכל לנצל את השטח שמתחת למדרגות למטרות אחסון (מדפים או מגירות), או לפינת עבודה ועוד.

ריהוט גלריית השינה

הריהוט חייב קודם כל להיות פונקציונאלי. הדבר הראשון הוא משטח השינה והמזרון. אם רצפת הגלריה בנויה מעץ, ניתן להניח את מזרון הלטקס ישירות על הרצפה, או לחלופין על שטיח או מחצלת. שכן בדרך כלל השטח של גלריית השינה אינו גדול והתקרה שלה אינה גבוהה, ועל כן מיטה תגרום לתחושת צפיפות. ובכן נצא לבחור מזרן נוח בגודל הרצוי לנו: כדוגמא מזרון לטקס שיהיה נוח ומותאם לגוף שלנו.

בהמשך נוכל לדאוג לתאורה מתאימה, לשידת לילה נוחה, לוילון על החלון של גלריית השינה ולתמונות.
בסופו של דבר עלינו לעצב את פינת השינה והרוגע שלנו, כדי שנפיק בה שינה איכותית ורגועה.