שגיאה
  • התבנית לתצוגה זאת אינה זמינה. אנא, צרו קשר עם מנהל האתר.

מדרגות בעיצוב הבית

מדרגות בעיצוב הבית תופשות חלק מן התכנון התפקודי של הבית, ואף מן התכנון החזותי.

מדרגות הן חלק מן התכנון התפקודי של הבית, אך הן גם כמו "רהיט" גדול וחשוב בחלל שבין המפלסים. ועל כן הן יכולות להוסיף, אך גם לגרוע אם לא ניקח בחשבון מרכיבים עצוביים ותפקודיים כאחד: מיקומן בחלל שבין המפלסים, גובה הרום, רוחב ועומק השלח, שיש או עץ וכמובן סוג המדרגות. בנוסף הן לבטיחות והן ליופי יש לתכנן מעקות למדרגות. בסוף חווית המשתמש במדרגות היא שתיתן את הציון לעצוב המדרגות.

מרכיבים עיצוביים ותפקודיים

בטיחות וחוזק, נוחות, אוירה ויופי, התאמה לחומרים וגוונים של עיצוב החלל, התאמה לבעלי הדירה וכל מי שאמור להתגורר בה (ילדים, סבים וסבתות), יהיו חלק מן הפרמטרים בבחירה של סוג המדרגות (החומרים, מדרגות רתומות, מדרגות בנויות, מדרגות לולייניות, או מדרגות מרחפות). אנחנו נרצה שהשימוש במדרגות יהיה נוח ובטוח וגם נעים עם תאורה מתאימה . כך שניתן לראות כמה תשומת לב תופשות המדרגות בעצוב הבית.

חומרים הקיימים בשוק למדרגות

בשוק מצויים חומרים שונים במגוון רחב לכל סוגי המדרגות. כל חומר משפיע על נראות ואיכות המדרגות: מוזאיקה(טראצו), עץ, זכוכית, חומרים פלסטיים, מתכת,אבן שיש, שילוב חומרים ואפילו שטיחים. תלוי בהתאמה לאלמנטים הקיימים בחלל, לצבעם ואף למיקום המדרגות בחלל. כמו כן ניקח בחשבון את חוזקם של החומרים לנשיאת משקל המשתמשים במדרגות. אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי שיתאים לעצוב שלכם, לדרישות הבטיחות והאיכות, וכמובן למצוא מנעד מוצרים המתאימים למדרגות.

בטיחות במדרגות 

עלינו לקחת בחשבון בעת העיצוב שהמדרגות תהיינה בטוחות בפני החלקה ומפני נפילה. וכן שתהיה לנו תמיכה בזמן ירידה ועלייה.
כמו כן חשוב לבחור חומר שיוכל לשאת משקל אדם בוגר בביטחון. רום המדרגות  ורוחב השלח (מדרך) הם חלק מנוחות ובטיחות של המשתמשים, כאשר יש  תקן בטיחותי למידות שלהם.
עבור מניעת החלקה ישנם אמצעים שונים, כמו: עבוד מחוספס של השלח, או לחלופין הדבקת סרט מונע החלקה מעט לפני קצה השלח.
את התמיכה יספקו מעקות שונים למדרגות, כאשר גם עליהם לעמוד בתקן( כמו מרחק בין סורגים וחוזק החומר מהם הם בנויים, אם נבחר בסורגים). וכאן גם יכנס האלמנט העצובי בבחירת החומר למעקות והתאמתו למדרגות ולחלל.