שגיאה
  • התבנית לתצוגה זאת אינה זמינה. אנא, צרו קשר עם מנהל האתר.

מדרגות עץ וריהוט גן

בבתים צמודי קרקע יש משקל רב וחשיבות ניכרת לגינה הירוקה והפורחת

אצל רבים מבעלי בתים אלו היא חלק בלתי נפרד מהבית והם מתכננים אותה בהתאם. במקרים רבים, היציאה לגינה היא דרך הסלון, ומשום כך, החלק הצמוד לבית עשוי מבטון יצוק שעליו מניחים חיפויי אבן, שיש, ועץ לסוגיו. יחד עם זאת, דק העשוי מעצים מסוגים שונים אינו חייב מצע בטון רחב. במקרים רבים, ניתן להתקין אותו ישירות על הקרקע, כמובן, עם יסודות מתאימים. במקרים בהם מפלס הבית גבוה ממפלס החצר ניתן להתקין מדרגות עץ שיובילו אל הדק. כמובן שניתן לשלב סוגי חומר שונים בגינה, ובכלל זה, מדרגות שיש עם דק מעץ ולהפך, או קומבינציות יפות אחרות.

משטחי עץ לגינה

משטחי עץ בגינה פורחת משתלבים היטב בנוף שלה. הם עשויים מחומר טבעי, חי, נאה, אוורירי וחם. ניתן למצוא סוגי עץ שונים שמתאימים למדרגות ולחיפוי רצפה דוגמת אורן, איפאה, טיק בורמזי, קומרו ועוד. חלק מהעצים הללו מיובאים מחו"ל וכולם מעובדים ועמידים בפני לחות ורטיבות. כמובן, שניתן למצוא חומרים סינטטיים לצרכים הנ"ל אולם הם אינם נאים כמו הטבעיים. מדרגות ודקים שונים אלו מאלו בשיטות ההתקנה, במפרט, בעובי וכמובן במחיר הנגזר מכל האלמנטים הללו ואחרים נוספים. יש טכניקות בנייה של חיבורים גלויים או סמויים, יש חומרים עבים יותר או פחות, לקוחות מבקשים מדרגות בגבהים שונים, יש חשיבות למיקום הגינה ולשיפועים שיש בה וכדומה. תשומת לב מיוחדת ניתנת לבניית גרמי מדרגות חזקים ויציבים.

היכן ניתן לבנות מדרגות עץ?

מדרגות עץ יכולות להיבנות באזורי גינה שונים. הן יכולות להוביל אל בריכת שחייה שממוקמת במפלס גבוה. יש להן יתרון במקום זה בגלל שהן מחוספסות יחסית לשיש ולא מחליקים עליהן. מדרגות עץ ניתן להקים מעל בריכת דגים או בסמוך אליה, לצורך מעבר מעל תעלת מים שנמתחת מול שביל עץ וכדומה. הן מתאימות לגינות פרטיות אבל גם לאולמות ואירועים. במקרים רבים, החופה תותקן על במה מוגבהת אליה מובילים מדרגות עץ המקושטות בפרחים ובאלמנטים יפים אחרים. לצד מדרגות עץ חיצוניות יש רבים שמעדיפים להתקין אחרות בתוך הבית. הן מוסיפות מראה טבעי מאוד לחללים הפנימיים ומחדירות את הטבע פנימה.

ריהוט גן מעץ

בגינה עם חיפויי ומדרגות עץ רצוי להכניס גם ריהוט גן העשוי עץ. הוא משתלב היטב בעיצוב הכללי של הגינה ובאווירה הנוצרת. ריהוט עץ, כשלעצמו, יכול להשתלב בכל גינה ועם כל סוגי החומרים שיש בה. ניתן להניח שולחנות וכסאות עץ על דק, מערכות ישיבה, פינות אוכל, סט ישיבה או סט ביסטרו, נדנדות עץ, ספסלי גינה, מיטות שיזוף ועוד. כל אלו הם רהיטים העמידים לרטיבות. הם מלאי חן וניתן להצמיד לחלק מהם ריפודים איכותיים העשויים מחומרים שונים ומבדים מיוחדים במגוון צבעים. מומלץ לקבל שירותים ממומחים להתקנת מדרגות עץ ודקים איכותיים ונאים. ריהוט גן מעץ ניתן למצוא אצל חנות לריהוט גן אשר בעלת מוניטין בתחום.